DOŁĄCZ DO PORTALU

Psycholog sportowy online

Psycholog sportu to idealne rozwiązanie dla osób, które zarówno wiążą ze sportem zawodowe życie, jak i dla tych, dla których sport to jedynie rekreacja, ważny punkt w rozwoju osobistym czy chcących poprawić swój stan zdrowia. Wcale nie musisz być sportowcem uczęszczającym na co dzień na zawody, żeby wybrać się do specjalisty. Sprawdź więcej informacji na temat tego, w jaki sposób psycholog sportu pomaga, w czym może Ci pomóc, a także jacy Zaufani Psychologowie wesprą Cię przez trening mentalny.

Zaufany psycholog sportu online

Wybierz psychologa sportu spośród poniższych specjalistów. Ta lista zawiera osoby, które prowadzą konsultacje online.

Psycholog sportu i jego pomoc jest nieoceniona. Daj wesprzeć się w swojej karierze czy na aktualnym etapie swojego życia. Psycholog sportu jest to specjalista, który na pewno Ci pomoże!

Forma spotkania
Miejsce spotkania
Język
Obsługiwany języka
Cena
Cena - slider
0890

Wizyta online

Jestem psychologiem, który w pracy stosuje podejścia poznawczo-behawioralne oraz metody terapii skupionej na rozwiązaniach. Od września 2023 roku, po ukończeniu kursów Fundacji Sportu Pozytywnego „Start w zawodzie psychologa sportu” oraz programu Kart Sportowca „Techniki i obszary pracy psychologa sportu”, pracuję również jako psycholog sportu. Wspieram zawodników, trenerów, rodziców oraz artystów, pomagając im w rozwoju psychologicznym i radzeniu sobie z wyzwaniami.

Ocena:

5.0/5

Dostępne języki

Język Polski

Na czym polega psychologia sportu?

Psychologia sportu ma za zadanie zbadać, opisać oraz wyjaśnić wszelkie aspekty psychologiczne, które są powiązane ze sportem. Wykorzystuje w tym celu znane teorie, zasady oraz techniki, dzięki którym poprawiasz swoje osiągnięcia oraz przyspieszasz w rozwoju osobistym. Psychologia sportu wcale nie narzuca nam sport jako profesjonalne lub zawodowe uprawienie go, ale wszelką aktywność fizyczną – nawet tą, która ma tylko charakter rekreacyjny, edukacyjny, współzawodniczący czy poprawiający stan zdrowia. Trzeba pamiętać, że psychologia sportu nie jest tylko i wyłącznie dla osoby, która podejmuje się aktywności, ale także osoby w jakikolwiek sposób powiązane z nią – może być to trener, sędzia, nauczyciel, kibic, widz itd.

Psychologia sportu jest dość młodą dziedziną, która dopiero zaczyna się rozwijać, ale co raz więcej osób decyduje się wybrać do psychologa. Zmiana wynika najprawdopodobniej ze zwiększonej świadomości jak ogromnie ważne jest zdrowie psychiczne w czasie aktywności fizycznej, a poprawić go może właśnie psycholog sportu. Wszelkie emocje, uczucia czy myśli oraz zachowania wpływają na decyzje sportowca.

psycholog sportu

W czym pomoże psycholog sportu?

Psycholog sportu pomoże w wielu aspektach powiązanych z aktywnością fizyczną. Przede wszystkim pomaga we wzmacnianiu pewności siebie, poprawia komunikację zawodników z wcześniej wymienionymi osobami, a ma to ogromne znaczenie szczególnie podczas zawodów sportowych.

Wielu sportowców mówi o tym, że w czasie rywalizacji to, co ma ogromne znaczenie to nasza psychika. Nie każdy potrafi w pełni autonomicznie rozwijać umiejętności mentalne, rywalizacyjne i podjąć umysłową stronę treningu. To właśnie w tym miejscu przychodzi psycholog sportowy. Nie jest on jednak od tego, aby pomóc w zaburzeniach psychicznych, a za to poprawia i rozwija zdolności swojego Klienta.

Poniżej znajdziesz przykładowy zakres działań, które realizuje psycholog sportu.

Ocena i diagnoza

Podczas pierwszego spotkania psycholog sportowy będzie musiał przygotować analizę Twojego środowiska, powiązane z nim emocje, w momencie, gdy występują określone zachowania. Identyfikuje również warunki wiążące się z danymi zachowaniami sportowca. Dodatkowo często przeprowadza wywiady z pomocą przeróżnych technik (w zależności od własnych preferencji) – testy i kwestionariusze. Ma to na celu odnalezienie zachowań, myśli czy emocji, które stanowią problem, a których zmiana może pozytywnie wpłynąć na radzenie sobie sportowca.

Dzięki tym krótkim krokom, psycholog sportowy będzie w stanie wykonać diagnozę, która wyznacza obszar, nad którym będzie współpracować z Klientem.

rozwoju osobistym zaangażowania
doświadczenia zawodników

Trening mentalny

Ciągły trening mentalny jest bardzo często stosowaną formą pomocy w psychologii sportu. Decydując się na współpracowanie z psychologiem, wspólnie uzgodnicie plan, a także będziecie systematycznie opracowywać modele postępowania. Zaliczają się do niego wszelkie obszary sportowe, ale też pozasportowe. Mogą być zastosowane elementy regulacji emocjonalnej, wpływanie na koncentrację czy motywację. Trening mentalny polega w głównej mierze na racjonalnej terapii zachowania, pracy z negatywnymi myślami czy radzenia sobie ze stresem.

Obszar pomocy, który wykonuje psycholog sportu jest znacznie obszerniejszy niż wyżej wymienione. Nie każdy jednak realizuje wszystko, dlatego sprawdź profil Zaufanych Psychologów sportu i skontaktuj się z tym, który wydaje Ci się najbardziej odpowiedni.

Ile kosztuje wizyta u psychologa sportu?

Konsultacje online u psychologa sportu to zazwyczaj koszt od 150 zł do 300 zł za jedną sesję, która trwa około 50 minut. Oczywiście możesz umawiać się z psychologiem tyle, ile tylko potrzebujesz. Jeśli poczujesz, że po pierwszej konsultacji już pojawiła się poprawa, to może nie występować potrzeba kolejnych spotkań. Jeśli jednak okazuje się, że potrzebujesz więcej spotkań – psycholog sportu będzie na Ciebie czekał.

terning mentalny

Kto powinien iść do psychologa sportu?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej – psycholog sportu wcale nie jest zarezerwowany tylko dla osób, które zajmują się sportem profesjonalnie. Jest to pomocne również dla osób, które:

  • chcą rozwinąć swoje umiejętności, a co za tym idzie zwiększyć wyniki, które osiągają,
  • są dziećmi lub młodzieżą które zaczynają lub kontynuują przygodę ze sportem,
  • mają dzieci, które chcą wesprzeć poprzez trening mentalny,
  • są trenerami, nauczycielami, sędziami lub zajmują się wszelkimi profesjami powiązanymi ze sportowcami i chcą dowiedzieć się więcej na temat mechanizmów psychologicznych czy po prostu chcą ulepszyć swoje umiejętności trenerskie.